Altium Designer - zunifikowane oprogramowanie do tworzenia elektroniki

Firma Altium posiada rozwija oprogramowanie do projektowania obwodów drukowanych już od wielu lat. Na samym początku powstał Protel - pionierskie oprogramowanie do PCB i jako pierwsze przeznaczone dla Windows. Oprogramowanie to powstało w chwili, gdy na rynku istniały już inne rodzaje programów do wspomagania projektowania PCB i dodatkowo miały bardzo silną pozycję (np. ORCAD). Jednak bardzo szybko zyskało uznanie wielu projektantów. Połączenie wygody obsługi i wysokiej jakości oprogramowania spowodowało, że Protel stał się symbolem innowacyjności w projektowaniu PCB i doskonałym rozwiązaniem dla projektantów. Projektowanie przechodzi obecnie duże zmiany. Coraz częściej wymaga się większej automatyzacji procesu projektowania. Zaawansowanie obwodów drukowanych jest coraz większe. Potrzebna jest precyzja i wyrafinowane algorytmy wskazujące projektantowi możliwość wystąpienia błędów (np. możliwość wystąpienia kolizji mechanicznych obwodu drukowanego i profilu obudowy). Ideą staje się wykonanie kompletnego projektu elektronicznego zaczynając od schematu, poprzez symulację elektroniki analogowej i cyfrowej, wykonanie prototypu (w oparciu o uniwersalne płyty prototypowe z FPGA) a kończąc na gotowym urządzeniu (dopasowanym do obudowy).
Altium Designer® został zaprojektowany tak, aby scalić cały proces projektowania elektroniki poprzez połączenie tradycyjnie rozdzielonych dziedzin (schemat, PCB, programowanie, testowanie itp.). Zawiera wszystkie technologie sprawdzone przez użytkowników oprogramowania Protel i uzupełnia je o dodatkowe możliwości.
Altium Designer® jest pojedynczą aplikacją, która oferuje kompletny zestaw narzędzi do realizacji projektów PCB, FPGA oraz oprogramowania wbudowanego dla systemów mikroprocesorowych, zapewniając przy tym pełną integrację narzędzi oraz funkcje zarządzania projektem, dokumentacją i bibliotekami.
Altium Designer® przeznaczony dla szerokiego grona projektantów-elektroników, którzy potrzebują nowoczesnego i kompleksowego narzędzia, zaspokajającego zarówno dzisiejsze, jak i przyszłe potrzeby w zakresie projektowania elektroniki.
Najnowszy Altium Designer® oferuje trójwymiarowy tryb pracy z PCB oraz zapewnia doskonałą integrację z mechanicznymi systemami CAD. Praca w 3D otwiera nowe możliwości przed konstruktorami i jest unikalną cechą, która wyróżnia Altium Designer na tle innych systemów EDA. Program pozwala również na integrację z zewnętrznymi bazami danych, umożliwia import projektów z innych systemów EDA/CAD oraz zapisuje pliki wyjściowe w wielu różnych formatach.

Strona zaktualizowana: 26.05.2018