Altium Designer - Projekt

W obecnych czasach istnieje duże zapotrzebowanie na inżynierów posiadających wiedzę i umiejętności projektowania obwodów drukowanych. Takie zdolności powinni przede wszystkim posiadać studenci kończący studia na kierunkach związanych z elektroniką i automatyką, ponieważ na rynku brakuje pracowników, którzy potrafią nie tylko zaprojektować układ, ale również wykonać prototyp i przygotować produkcję. Firmy elektroniczne w regionie łódzkim obecnie poszukują wykwalifikowanych pracowników potrafiących wykorzystać nowoczesne technologie informatyczne. Również duża część projektów naukowych realizowanych na uczelni wymaga projektowania specjalizowanego sprzętu elektronicznego. Dzięki zaawansowanej technologii oprogramowania można osiągnąć żądane efekty wykonując mniej cykli projektowych i oszczędzając cenny czas. Łączenie przewodów na płytkach uniwersalnych, ręczne przepisywanie list elementów, trawienie obwodów w "warunkach domowych" i temu podobne wykonania obwodu drukowanego zdecydowanie są dobre dla amatorów. W warunkach przemysłowych oczekiwana jest jakość i efektywność. Tylko profesjonalny projekt (zaczynając od schematu, projektu PCB i testów a kończąc na fizycznym wykonaniu przez specjalizowaną firmę gotowego produktu) gwarantuje sukces i osiągnięcie celu.Nawet najlepsze oprogramowanie tylko ułatwia, ale nigdy nie rozwiązuje automatycznie postawionych problemów. Zaawansowane technologie wspomagające projektowanie obwodów drukowanych zwykle wymagają dużej wiedzy informatycznej oraz specjalistycznej wiedzy elektronicznej a przez to mogą wydawać się mniej wartościowe. Istnieje potrzeba tworzenia ośrodków szkoleniowych wskazujących właściwe i sprawdzone rozwiązania.Biorąc to pod uwagę Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej wychodzi z inicjatywą przygotowania cyklu spotkań pod tytułem:

"Jak efektywnie wykorzystywać możliwości oprogramowanie Altium Designer"

Zajęcia mają być przeznaczone głownie studentów, ale również dla pracowników i inżynierów (projektantów) nie związanych z uczelnią. Planowane są również obieralne zajęcia programowe dla studentów piątego roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w szkoleniu, podczas którego krok po kroku będzie można zapoznać i zaprzyjaźnić się z oprogramowaniem Altium Designer, potężnym narzędziem do projektowania urządzeń elektronicznych. Zajęcia będą prowadzone w sposób jak najbardziej przystępny i praktyczny. W ramach szkolenia przejdziemy przez najważniejsze etapy projektowania, zaczynając od rysowania schematów i projektowania płytek a kończąc na "zamknięciu" gotowego układu w wirtualnej obudowie, korzystając z trybu 3D. Altium Designer jest potężnym i kosztownym narzędziem, skrojonym na miarę potrzeb zaawansowanych konstruktorów oraz czasów w których żyjemy. Na pewno nikt nie kupi pakietu, nie znając jego możliwości. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do zapoznania się z oprogramowaniem w czasie trwania szkolenia.

Strona zaktualizowana: 26.05.2018